Жовті Води. ДНЗ № 32

   





     

 

 

 

 

  31 рік комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 32 «Чебурашка» відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради кожного ранку турботливо зустрічає веселих дітлахів.

    ДНЗ № 32 «Чебурашка» відкритий 18 лютого 1981р. рішенням адміністрації Південного Радіозаводу на 320 місць

(12 вікових груп: 4 групи раннього віку, 8 груп дошкільного віку). Будівля двоповерхова, має 5 блоків, загальною площею 1979 кв.м.

Першою завідуючою була Третяк Н.І. За час існування закладу ним керувало 6 завідуючих: Третяк Н.І.,Качаненко Л.П., Саленко Г.Г., Богачова В.Ф.,Кочмар В.М.,

Супруненко О.В..    Більше 16 років свого трудового життя віддала закладу Саленко Ганна Гур’ївна.

    3   1 червня 1992 р. навчальний заклад перейшов у підпорядкування відділу освіти  м. Жовті Води. На теперішній час в закладі функціонує 8 вікових груп, з яких: 2 групи  раннього віку, 7 груп дошкільного віку, а саме:

·        1 перший клас 4-річної початкової школи,

·        1 група спеціалізована – логопедична,

·        5 вікових груп;

·        2 групи раннього віку,

де виховуються 197 дітей.

    Працівники закладу – творчі, ініціативні, віддані своїй справі люди.

 

        З грудня 2003 р. колектив ДНЗ № 32 очолює Супруненко О.В., освіта вища, стаж педагогічної діяльності 29 років, стаж керівної роботи 8 років.

    Педагогічний колектив постійно у пошуці шляхів вдосконалення навчально-виховного процесу, нових форм та методів виховання та навчання дітей. Стиль керівництва ДНЗ № 32 «Чебурашка» був і залишається демократичним, що сприяє розкриттю творчих здібностей педагогів, зросту професійної майстерності, інноваційної грамотності.

    Гордістю ДНЗ № 32 є те, що з колективу педагогів пішли на керівні посади:

·                    Велика Н.П. - завідувач ДНЗ № 29 «Білий лелека»

·                    Зюзь Л.К. - завідувач ДНЗ № 18 «Ромашка»

·                    Пода В.І. - завідувач ДНЗ № 24 «Теремок»

·                    Кочмар В.М. - вихователь-методист ДНЗ № 22;

          завідувач ДНЗ № 28 «Дзвіночок»

·                    Дехтяренко Н.І. - завідувач ДНЗ № 7 «Ластівка»

·                    Колєснікова Т.В. - вихователь-методист ДНЗ № 32

·                    Супруненко О.В. - завідувач ДНЗ № 32 «Чебурашка»

·                    Бондаренко О.І. – вихователь – методист ДНЗ № 35

·                    Жушман С.В. – вихователь – методист ДНЗ № 35.

    Колектив ДНЗ головною задачею в роботі з дітьми бачить створення умов, в яких дитина може максимально реалізувати себе, як особистість, тому вся освітня робота спрямована на розвиток творчості дитини, логічного мислення, допитливості, гнучкості розуму, комунікативності, формування інноваційної компетентності, первинної соціалізації в родині та дошкільному закладі.

    Постійно здійснюється поглиблена робота по духовному зросту дітей та їх батьків через «Університет культури для батьків», «Хвилинки доброти», «Хвилинки гумору», етичні бесіди і спостереження з дітьми  вихователями  вікових груп, практичним психологомГанієвою Ю.С., вихователем-методистом Колєсніковою Т.В.

    Велика увага приділяється екологічному вихованню, пошуково-дослідницькій діяльності вихователями ДНЗ.

    В групах є змістовні центри розвитку з блочно-модульним плануванням, де діти є маленькими дослідниками, самостійно опрацьовують надану їм інформацію, отримують знання.

    Доторкнутися до мистецтва, традицій та звичаїв українського народу допомагають заняття з музичного виховання, які проводять музичні керівники.

    Дуже велика роль відведена фізичному вихованню та психічному здоров’ю дітей, а саме: обладнана кімната для занять фізичними вправами, так як в проекті ДНЗ окремо виділеного  спортивного залу не передбачено. В системі ведеться робота з фізичного розвитку дитини. Щорічно вихованці ДНЗ № 32 приймають активну участь в змаганнях між вихованцями ДНЗ міста. Неодноразово займали призові місця та були нагороджені грамотами.

    В 2005 р. в штатний розпис введено посаду практичного психолога. Система роботи психологічної служби ДНЗ № 32, що очолює Ганієва Ю.С. знаходиться в стані становлення. Створений фонд діагностичних методик для дітей дошкільного віку. Постійно поповнюється фонд методичної літератури з питань дитячої психології. Спланована психологічна просвіта всіх учасників навчально-виховного процесу здійснюється через індивідуальні консультації, надання практичних рекомендацій з проблем, тренінгових форм роботи, оформлення інформаційних блоків для вихователів та батьків.З метою забезпечення ефективного функціонування психологічної служби в 2007 році облаштований кабінет  практичного психолога.

Старша медична сестра ДНЗ Кузьменко Н.І. працює в

ДНЗ № 32 більше 8 років та має медичний стаж роботи більше 20 років. Своєчасно та професіонально надає медичну допомогу дітям та косультативно-просвітницьку – батькам. ДНЗ має медичний блок, який включає в себе: кабінет лікаря, процедурний та фізіотерапевтичний кабінети. До 1990 р. в штатний розпис входила посада лікаря, яку займала Піддубна Р.П..   ДНЗ № 32 патронує лікар-педіатр дитячої поліклініки СМСЧ - 9 Чалова Н.І. (на громадських засадах).

    З 1990р. в ДНЗ функціонували логопедичні групи, робота яких ставить за мету повністю або частково усунути дефект та підготувати дитину до успішного навчання в школі. Першим вчителем-логопедом була Бугай С.Я., яка досягла упродовж 15 років вагомих результатів в цій галузі. Результатом чого стало узагальнення досвіду роботи «Інтегрований взаємозв’язок логопеда, вихователів і батьків» і присвоєння  кваліфікаційної категорії  «вчитель-логопед вищої категорії » та присвоєння педагогічного звання «старший вчитель», нагородження почесною грамотою Міністерства освіти України, повага батьків та любов дітей.

    На теперішній час функціонує  1 логопедична група,в якій  виховується 15 дітей  під керівництвом  вчителя-логопеда Долгополової  Г.М.

   Науково-методичне забезпечення, методичну роботу з кадрами здійснюють завідувач  ДНЗ Супруненко О.В. та вихователь-методист Колєснікова Т.В., "Відмінник освіти України", " спеціаліст І категорії". В  ДНЗ створені належні умови для стимулювання самоосвіти та саморозвитку педагогічних кадрів.

   На базі ДНЗ довгий час працював постійно-діючий семінар-практикум «Науково-методичний супровід впровадження БКДО» для вихователів міста, а на теперішній час працює  адресна допомога « Перспективне та тематичне планування НВП в контексті вимог Базової програми розвитку дитини дошкільного віку « Я у Світі», керівником якого є Колєснікова Т.В., вихователь – методист.

   Наші надбання:  узагальнені досвіди роботи:

«Виховання у дітей впевненності в собі з використанням нетрадиційних методів оздоровлення»  - вихователем Москалюк Н.П.

  «Пошуково-дослілницька робота в системі розвиваючоо навчання»- вихователем  Матвієнко О.В.

  «Система оцінювання дошкільнят в умовах  дошкільного закладу і родинного середовища» - вихователем-методистом  ДНЗ  Колєсніковою Т.В.

   Адміністрація на чолі з  завідувачем Супруненко О.В. постійно проводить комплекс робіт по вдосконаленню існуючої матеріально-технічної бази ДНЗ,  по підготовці будівель, інженерних мереж та споруд енергетичного забезпечення до роботи з урахуванням скорочення енергоспоживання.

В 2007 році введено  в дію автономну систему опалення ДНЗ.

   Гортаючи сторінки 30-річної історії ДНЗ , не  можна не здивуватися: як багато добрих та славних справ створено талановитими людьми, професіоналами високого класу , чесних, безкорисливих, захоплених своєю справою людей.