Жовті Води. ДНЗ № 32

   

     

 

 

 

 

  31 рік комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 32 «Чебурашка» відділу освіти виконкому Жовтоводської міської ради кожного ранку турботливо зустрічає веселих дітлахів.

    ДНЗ № 32 «Чебурашка» відкритий 18 лютого 1981р. рішенням адміністрації Південного Радіозаводу на 320 місць

(12 вікових груп: 4 групи раннього віку, 8 груп дошкільного віку). Будівля двоповерхова, має 5 блоків, загальною площею 1979 кв.м.

Першою завідуючою була Третяк Н.І. За час існування закладу ним керувало 6 завідуючих: Третяк Н.І.,Качаненко Л.П., Саленко Г.Г., Богачова В.Ф.,Кочмар В.М.,

Супруненко О.В..    Більше 16 років свого трудового життя віддала закладу Саленко Ганна Гур’ївна.

    3   1 червня 1992 р. навчальний заклад перейшов у підпорядкування відділу освіти  м. Жовті Води. На теперішній час в закладі функціонує 8 вікових груп, з яких: 2 групи  раннього віку, 7 груп дошкільного віку, а саме:

·        1 перший клас 4-річної початкової школи,

·        1 група спеціалізована – логопедична,

·        5 вікових груп;

·        2 групи раннього віку,

де виховуються 197 дітей.

    Працівники закладу – творчі, ініціативні, віддані своїй справі люди.

 

        З грудня 2003 р. колектив ДНЗ № 32 очолює Супруненко О.В., освіта вища, стаж педагогічної діяльності 29 років, стаж керівної роботи 8 років.

    Педагогічний колектив постійно у пошуці шляхів вдосконалення навчально-виховного процесу, нових форм та методів виховання та навчання дітей. Стиль керівництва ДНЗ № 32 «Чебурашка» був і залишається демократичним, що сприяє розкриттю творчих здібностей педагогів, зросту професійної майстерності, інноваційної грамотності.

    Гордістю ДНЗ № 32 є те, що з колективу педагогів пішли на керівні посади:

·                    Велика Н.П. - завідувач ДНЗ № 29 «Білий лелека»

·                    Зюзь Л.К. - завідувач ДНЗ № 18 «Ромашка»

·                    Пода В.І. - завідувач ДНЗ № 24 «Теремок»

·                    Кочмар В.М. - вихователь-методист ДНЗ № 22;

          завідувач ДНЗ № 28 «Дзвіночок»

·                    Дехтяренко Н.І. - завідувач ДНЗ № 7 «Ластівка»

·                    Колєснікова Т.В. - вихователь-методист ДНЗ № 32

·                    Супруненко О.В. - завідувач ДНЗ № 32 «Чебурашка»

·                    Бондаренко О.І. – вихователь – методист ДНЗ № 35

·                    Жушман С.В. – вихователь – методист ДНЗ № 35.

    Колектив ДНЗ головною задачею в роботі з дітьми бачить створення умов, в яких дитина може максимально реалізувати себе, як особистість, тому вся освітня робота спрямована на розвиток творчості дитини, логічного мислення, допитливості, гнучкості розуму, комунікативності, формування інноваційної компетентності, первинної соціалізації в родині та дошкільному закладі.

    Постійно здійснюється поглиблена робота по духовному зросту дітей та їх батьків через «Університет культури для батьків», «Хвилинки доброти», «Хвилинки гумору», етичні бесіди і спостереження з дітьми  вихователями  вікових груп, практичним психологомГанієвою Ю.С., вихователем-методистом Колєсніковою Т.В.

    Велика увага приділяється екологічному вихованню, пошуково-дослідницькій діяльності вихователями ДНЗ.

    В групах є змістовні центри розвитку з блочно-модульним плануванням, де діти є маленькими дослідниками, самостійно опрацьовують надану їм інформацію, отримують знання.

    Доторкнутися до мистецтва, традицій та звичаїв українського народу допомагають заняття з музичного виховання, які проводять музичні керівники.

    Дуже велика роль відведена фізичному вихованню та психічному здоров’ю дітей, а саме: обладнана кімната для занять фізичними вправами, так як в проекті ДНЗ окремо виділеного  спортивного залу не передбачено. В системі ведеться робота з фізичного розвитку дитини. Щорічно вихованці ДНЗ № 32 приймають активну участь в змаганнях між вихованцями ДНЗ міста. Неодноразово займали призові місця та були нагороджені грамотами.

    В 2005 р. в штатний розпис введено посаду практичного психолога. Система роботи психологічної служби ДНЗ № 32, що очолює Ганієва Ю.С. знаходиться в стані становлення. Створений фонд діагностичних методик для дітей дошкільного віку. Постійно поповнюється фонд методичної літератури з питань дитячої психології. Спланована психологічна просвіта всіх учасників навчально-виховного процесу здійснюється через індивідуальні консультації, надання практичних рекомендацій з проблем, тренінгових форм роботи, оформлення інформаційних блоків для вихователів та батьків.З метою забезпечення ефективного функціонування психологічної служби в 2007 році облаштований кабінет  практичного психолога.

Старша медична сестра ДНЗ Кузьменко Н.І. працює в

ДНЗ № 32 більше 8 років та має медичний стаж роботи більше 20 років. Своєчасно та професіонально надає медичну допомогу дітям та косультативно-просвітницьку – батькам. ДНЗ має медичний блок, який включає в себе: кабінет лікаря, процедурний та фізіотерапевтичний кабінети. До 1990 р. в штатний розпис входила посада лікаря, яку займала Піддубна Р.П..   ДНЗ № 32 патронує лікар-педіатр дитячої поліклініки СМСЧ - 9 Чалова Н.І. (на громадських засадах).

    З 1990р. в ДНЗ функціонували логопедичні групи, робота яких ставить за мету повністю або частково усунути дефект та підготувати дитину до успішного навчання в школі. Першим вчителем-логопедом була Бугай С.Я., яка досягла упродовж 15 років вагомих результатів в цій галузі. Результатом чого стало узагальнення досвіду роботи «Інтегрований взаємозв’язок логопеда, вихователів і батьків» і присвоєння  кваліфікаційної категорії  «вчитель-логопед вищої категорії » та присвоєння педагогічного звання «старший вчитель», нагородження почесною грамотою Міністерства освіти України, повага батьків та любов дітей.

    На теперішній час функціонує  1 логопедична група,в якій  виховується 15 дітей  під керівництвом  вчителя-логопеда Долгополової  Г.М.

   Науково-методичне забезпечення, методичну роботу з кадрами здійснюють завідувач  ДНЗ Супруненко О.В. та вихователь-методист Колєснікова Т.В., "Відмінник освіти України", " спеціаліст І категорії". В  ДНЗ створені належні умови для стимулювання самоосвіти та саморозвитку педагогічних кадрів.

   На базі ДНЗ довгий час працював постійно-діючий семінар-практикум «Науково-методичний супровід впровадження БКДО» для вихователів міста, а на теперішній час працює  адресна допомога « Перспективне та тематичне планування НВП в контексті вимог Базової програми розвитку дитини дошкільного віку « Я у Світі», керівником якого є Колєснікова Т.В., вихователь – методист.

   Наші надбання:  узагальнені досвіди роботи:

«Виховання у дітей впевненності в собі з використанням нетрадиційних методів оздоровлення»  - вихователем Москалюк Н.П.

  «Пошуково-дослілницька робота в системі розвиваючоо навчання»- вихователем  Матвієнко О.В.

  «Система оцінювання дошкільнят в умовах  дошкільного закладу і родинного середовища» - вихователем-методистом  ДНЗ  Колєсніковою Т.В.

   Адміністрація на чолі з  завідувачем Супруненко О.В. постійно проводить комплекс робіт по вдосконаленню існуючої матеріально-технічної бази ДНЗ,  по підготовці будівель, інженерних мереж та споруд енергетичного забезпечення до роботи з урахуванням скорочення енергоспоживання.

В 2007 році введено  в дію автономну систему опалення ДНЗ.

   Гортаючи сторінки 30-річної історії ДНЗ , не  можна не здивуватися: як багато добрих та славних справ створено талановитими людьми, професіоналами високого класу , чесних, безкорисливих, захоплених своєю справою людей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новости
29.05.2018
Педагогічна рада
Педагогічна рада "Підведення підсумків роботи за 2017-2018 н.р."
24.05.2018
Випускні ранки
24 та 25 травня відбудуться випускні ранки для вихованців логопедичної та старших груп
22.05.2018
Загальні батьківські збори
Річний звіт керівника закладу - Супруненко О.В. перед батьківською громадою
19.04.2018
Конкурс - огляд
"Кращий помічник вихователя"
18.04.2018
День ЦЗ
Кожного року під час навчань в ході Дня ЦЗ працівники та вихованці ДНЗ №32 мають змогу повправлятись у навичках дій в разі виникнення надзвичайної ситуації.
02.04.2018
Фестиваль педагогічної майстерності
Впродовж квітня педагоги усіх вікових груп закладу демонстрували свою майстерність, свій професіоналізм під час проведення відкритих заходів.


Фестиваль інновацій
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ"

Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія